Uva Mira

O.T.V. Bordeauxblend 2019

O.T.V. Bordeauxblend 2019
Licht
Krachtig

Deze wijn, een blend van cabernet franc met cabernet sauvignon, is een hommage aan Ockert Toby Venter Senior, eigenaar en tevens mentor, adviseur en inspirator voor familie en vrienden. De nauwkeurige selectie wordt gevolgd door nauwgezet blenden om de smaak en textuur te optimaliseren.
De wijn heeft een buitengewone, geconcentreerde en verleidelijke neus met diepe aroma's van bramen en kersen, heerlijk verweven met de verse kruiden van een bouquet garni en accenten van tabaksblad. De harmonieuze smaak heeft diepzwart fruit, grafiet, zachte kruiden en verrukkelijke aardse tonen. Opvallend zuiver en fris, met zachte tannines en een uitstekende droge, bijna hartige afdronk. Deze wijn heeft een uitgesproken rijpingspotentieel.

Lees meer
€122,95 per stuk
Op voorraad
Koop met extra korting:
vanaf 6 flessen wijn: 5% korting
vanaf 12 flessen wijn: 10% korting
vanaf 36 flessen wijn: 12% korting
Kijk onderaan de site naar de voorwaarden
  • KleurRood
  • Inhoud (ltr)0,75
  • Druivenras(sen)Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc
  • Bijzonderheden
  • Beoordelingen

Uva Mira

Uva Mira is een 'boutique winery' in Stellenbosch aan de rand van de Helderberg. Het ligt op één van de mooiste plekken op aarde. Uva Mira (latijn voor 'de Prachtige Druif') is een 'cool climate' wijnbedrijf met wijngaarden die tot op wel 620 meter hoogte liggen. Vanaf deze locatie kijk je uit over Stellenbosch, Kaapstad, de Tafelberg, Constantia en de False Bay, die slechts 9 kilometer verwijderd is van het domein. De False Bay is van grote invloed op de wijngaarden van Uva Mira. De temperatuur van het water in deze baai is zelfs in de zomer extreem laag (12 tot 15 graden) en zorgt ervoor dat de wijngaarden elke nacht weer compleet worden afgekoeld. De ideale omstandigheid om verfijnde, frisse wijnen te maken.
Het domein beslaat 127 hectare, waarvan 23 hectare is beplant met wijnranken. De overige hectaren worden vooral gebruikt om de diversiteit in de natuur te behouden en er bevindt zich daarom veel 'fynbos' op het terrein.
In de wijngaarden tref je 6 verschillende druivenrassen aan: sauvignon blanc, chardonnay, syrah, merlot, cabernet sauvignon en cabernet franc. De wijngaarden worden duurzaam bewerkt en daarnaast creëert Uva Mira een beschermde omgeving voor uilen en bijen, zodat de natuurlijke weerstand vanuit de wijngaard zelf komt, ipv vanuit de spuit. Al het werk in de wijngaard gebeurt met de hand en er wordt niets aan het toeval overgelaten, om zo de best mogelijke kwaliteit uit hun wijngaarden te halen.

Het resultaat mag er dan ook zeker zijn met verdiende palmares waar je u tegen zegt: diverse 5-sterren wijnen bij Platter's en daarnaast al de toegekende titel 'beste chardonnay van de wereld'. Stijlvolle wijnen die fris, elegant en boeiend zijn. Uva Mira is een ontdekking die wij graag met u delen!