Weissburgunder ‘Steig’ 2020
De Weissburgunder ‘Steig’ is de topwijn uit de serie weissburgunders en komt van de ‘Bissersheimer Steig’ wijngaard. De wijngaarden zijn ruim 40 jaar oud en dicht beplant waardoor het fruit bijzonder geconcentreerd is.Alleen het rijpste fruit is goed genoeg, dus wordt de oogst verspreid over meerdere rondes. De vergisting vindt voor een groot deel plaats in Franse eikenhouten vaten en wordt gevolgd door een rijping van een jaar. De wijn wordt ongefilterd gebotteld. Het is een wijn met een boeiende geur. Naast de invloed van de houtlagering ruiken we ook geel fruit, zoals mirabelle en abrikoos in combinatie met subtiele nootachtige aroma’s. In de aanzet maakt de wijn direct indruk: krachtig, mondvullend en een perfecte balans tussen het fruit, de houtlagering en de frisheid. Een wijn die bevestigt hoe bijzonder goed dit deel van de Pfalz is!
vanaf 6 flessen wijn: 5% korting
vanaf 12 flessen wijn: 10% korting
vanaf 36 flessen wijn: 12% korting
Kijk onderaan de site naar de voorwaarden
- KleurWit
- Inhoud (ltr)0,75
- Druivenras(sen)Weissburgunder
- Bijzonderheden
- BeoordelingenRobert Parker 90 punten Wijn van het Jaar (2011) Proefschrift Wijnconcours
Gabel
Weingut Gabel is een nieuwe ster in wording in de Pfalz. Een 350-jaar oud familiedomein, waar de nieuwe generatie een nieuwe koers is ingeslagen. Het wijnhuis is gevestigd in Herxheim am Berg, een gedeelte van de Pfalz waar behoorlijk kalkrijke hellingen te vinden zijn, ideaal voor wijnbouw. Dit bewezen de Romeinen al in 58 v. Christus, toen de eerste wijngaarden van de Pfalz hier werden geplant. Daarnaast is Herxheim am Berg de hoogstgelegen plaats aan de ‘Weinstrasse’.
Broer en zus Oliver en Lisa Gabel hebben hun eerste wijnen op het familiedomein in 2008 gemaakt en diverse wijnstudies en stages in binnen- en buitenland gevolgd, voordat zij volledig verantwoordelijk werden voor de oogst in 2014.
Oliver en Lisa zijn vooral op zoek naar de expressie van het terroir en de verfijning van de smaak van hun wijnen. Sinds 2016 worden alle wijngaarden biologisch bewerkt en vanaf de oogst van 2019 mogen zij het bio-certificaat op de fles vermelden. Wanneer het kan, vindt de gisting spontaan plaats. De gisting en rijping vindt plaats in - tot wel 100-jaar oude - houten foeders. Het doel is om wijnen te maken op een zo natuurlijk mogelijke manier.