Achaval-Ferrer

Malbec 2020

Malbec 2020
Licht
Krachtig

Deze wijn ís Malbec en ís Mendoza. Het is een archetype van de Argentijnse Malbec, afkomstig van verschillende topwijngaarden uit de Cuyo-regio. Een jonge maar fluweelzachte wijn met kracht en potentie, maar tevens met een unieke finesse en raffinement. 100% malbec, met de hand en eerder dan gebruikelijk geplukt, op een moment dat de verhouding tussen rijpheid en zuren optimaal is. De wijn is 9 maanden gerijpt op Franse eikenhouten barriques. Robijnrood van kleur en intens van geur, met bramen, kersen, specerijen en een florale toets van viooltjes. In de mond is hij vol, fris en gestructureerd met zijdezachte tannines. De afdronk houdt lang aan en smaakt naar meer. Is de steak al klaar?

Lees meer
€22,50 per stuk
Op voorraad
Koop met extra korting:
vanaf 6 flessen wijn: 5% korting
vanaf 12 flessen wijn: 10% korting
vanaf 36 flessen wijn: 12% korting
Kijk onderaan de site naar de voorwaarden
  • KleurRood
  • Inhoud (ltr)0,75
  • Druivenras(sen)Malbec
  • Bijzonderheden
  • BeoordelingenRobert Parker 92 punten Wine Spectator 90 punten

Achaval-Ferrer

In 1998 is Achával-Ferrer gestart als een project van een groep Argentijnse en Italiaanse vrienden. Er werden wijngaarden aangekocht in Mendoza, met als doel absolute topwijnen te maken. Wijnen van lage opbrengsten per hectare en een kleine productie met de verschillende terroirs als uitgangspunt.

Alle wijnen van Achával Ferrer hebben malbec als basis. Het is niet toevallig dat de respectvolle mix van de Italiaanse en Argentijnse cultuur garant staat voor wijnen met zowel kracht als finesse en frisse aroma’s, naast een enorme lengte die voor weinigen haalbaar is. Met mede-eigenaar en wijnmaker Roberto Cipressi uit Montalcino, hebben Santiago Achával en Manuel Ferrer de weg naar subliem wijnmaken gevonden. 

Zij committeren zich aan het produceren van wijnen die de expressie van het terroir optimaal weergeven. In combinatie met de (voor Argentijnse begrippen) extreem lage rendementen is het de sleutel tot hun succes. Door de lage rendementen kan Achaval-Ferrer vaak al 3 weken eerder oogsten dan de overige producenten in Mendoza. Hierdoor behouden de wijnen een mooie frisheid en dat maakt de wijnen van Achaval tot de meest ‘Europese’ van het land! Al vanaf begin jaren 2000 zijn de wijnen niet onopgemerkt gebleven door de pers en scoren zij, zowel bij Robert Parker als de Wine Spectator, duizelingwekkend hoge scores, in een bandbreedte van 91 tot 98 punten. Hiermee is het dan ook het beste (rode) wijndomein van Argentinië. Jaar in jaar uit, altijd constant.